web analytics

Lehet-e jobban, többért

Igen, lehet!

Soha nem az a kérdés lehet-e, hanem az, hogy akarod-e!

Vagy az, hogy tudsz-e, értesz-e hozzá!

Ha már melós vagy és az élet építőipari palettáján élsz, akkor is kereshetsz jobban! Az építőipar híres arról, hogy sok olyan ember dolgozik benne, aki előzőleg mással foglakozott. Nem kell zseninek lenni vagy csúcs szakinak ahhoz, hogy egy egyszerű műveletsort betanulj. Figyelni, megfigyelni kell és természetesen gyakorolni. Mindenek elött, azt kell megértened és nagyon jól az elmédbe vésned, nem a hanyag, igénytelen, gyenge minőség a tetszetős. Mindenhol a jobbat, a szebbet, a többet várják el az embertől. Külföldön is belföldön is! Az, hogy mennyit keresel, vagyis mennyi a megkeresett pénzed vásárlóértéke, nem a munkahelyedtől függ! Nem a munkahelyed csökkenti le a pénz értékét és nem az a megoldás, hogy nem szépen, nem okosan dolgozol. A megoldás a fasza munkahely, az értékes termék, munkadarab, csinálmány, pontos, jó minőségű munkavégzés! Tisztában vagyok azzal, mennyire szemétládák a kisfőnökök, akik végre hatalomhoz jutottak vagy a vállalkozók akik már reggel hét elött elkezdenek ordítani. Hidd el nekem kedves olvasó, ezek az emberek saját magukat minősítik le ezzel. Te is, ha melós vagy, magad minősíted az általad elvégzett vagy el nem végzett munkáddal. Nem a beled kell kihajtanod, nem a lelked kell lepusztítanod és nem is megoldás az elkeseredettségbe fordulnod! Tanulnod kell, gyakorolnod kell és értékelned, megbecsülnöd magad, annyira hogy nem adod lejjebb a jótól, a széptől. Ha kevés a pénzed, rossz az életminőséged, akkor sem lehet számodra megoldás, lealacsonyítanod magad trehány, összecsapott munkával. Ebben a kérdésben a MINAMŰVEK meggyőződése: sok apró egyszerű részből tevődik össze minden bonyolult dolog. Ezt az elvet követjük és ezen az elven várjuk el munkatársaink teljesítményét is! Aprócska, de jól megcsinált részeket nem nehéz megtanulni, még akkor sem, ha teljesen mással foglalkoztál előzőleg. Azonban ha türelmetlen vagy, ideges vagy, akkor bizony az életben semmi nem fog sikerülni! Senkinek nem sikerült egyszerre megtanulnia valamit. Hosszabb rövidebb idő kell a jóhoz. A MINAMŰVEK is olyan vállalkozás,  amelyik szereti a jót, a precíz munkát.

Vállakozásunk összetett, egyszerű részekből álló munkákat, részmunkákat vár el dolgozóitól, a tanulás a fejlődés érdekében. Folyamatosan fejlődő, igyekvő, eredményes dolgozóinknak önműködő fizetésemelési rendszerrel biztosítjuk a kiegyensúlyozott bérezéseket.

Mit kell tennem a fizetésemelésért?

Mindenek elött a kapott feladatot úgy hajtsd végre, ahogyan a főnök kéri tőleg. Ha még ügyetlen vagy, de szertnél fejlődni, dolgozz gyorsan. Keress rendszerességet a napi tennivalókban, olyan ismétléseket, amiket gyakorolsz. Ezzel megnyílik elmédben az ismétlődés által, a rögződés (tanulás) lehetősége. Figyeld meg a sorrendeket, a sorrendekben az ismétlődéseket. Mivel, minden építkezés valamiben eltér az előzőtől, ezért a további tanulás-fejlődés már összefüggéseken keresztűl folytatódik. Összefüggések mindazok a dolgok, amiket különbségeknek és hasonlóságoknak nevezünk. A különbségek esetén értelemszerűen csak a másságokat kell megjegyezni, a hasonlóságoknál pedig össze kell vetni a már megtanultakkal. Fejlődésed és ezzel együtt a fizetésemelkedésed is azon múlik, mennyi összefüggést vagy képes észrevenni és értelmezni. Gyakorláskor megintcsak az ismétlések lesznek segítségedre, ugyanis ezek segítik a bevésődést! Vannak emberek, akik néhány mozdulat után “tudják”, azok vagy felszínesek vagy már gyakoroltak előzőleg. Nem kell és nem szabad túlságosan precízen megcsinálni egy adott részműveletet, mert nem a részművelet a lényege a munkának hanem az egész munka (nem szabad elveszni a részletekeben, mert elhomályosítja látásod és letérsz az egész felé vezető útról). Azonban, ha elnagyolt vagy trehány a részművelet, akkor az egész munkát tönkrevághatja. Összegezve tehát mindig, minden esetben a részműveletek alá vannak rendelve az egész munkának, az egésznek! Ebben a szellemben kell gondolkodnod ahhoz, hogy összeségében jó munkát tudj végezni. Elmondható még, a részmunka, részművelet, (pl. mit hova teszel vagy egy kis részt mennyire dolgozol ki, befolyásolja a munkavégzés kimenetelét) az egész része, annak szerves darabja, még akkor is ha az “csak” takarítás. Mint fenntebb leiratott, sok kis egyszerű darabból állnak a bonyolult, összetett egészek.

Ha az első lépésre készülsz, az utolsóban gondolkodj!

Láncolatok sorát kell végig hajtanod ahhoz, hogy teljesértékű lehessen alkotásod. Ezek azok a gondolatok, amik gyakorlásával teljesebb, fejlettebb munkát adhatsz el a vállalkozásnak, amiben dolgozol. Igen, csakhogy erre pont szarnak a vállalkozások! Legalábbis, ami a fizetést illeti. Amúgy meg természetesen kellene nekik a jó, a szép, a gyors. Gyosabbá, hatékonyabbá a begyakorlottsággal, a lendületes munkavégzéssel tudsz lenni (mindig ott tudsz a leggyorsabb lenni, ahol a legkönnyebb, ahol a legegyszerűbb a feladatod). SOHA NEM LEHET JÓ EREDMÉNYEKET ELÉRNI KESERGÉSSEL, LETÖRTSÉGGEL! Akkor is mindvégig ki kell tartanod a jó mellett, ha úgyérzed nincs értelme. Értelme abban van, ugyanis neked jó, a te lelkednek, a te belsődnek! Nem mindig kell a jó munka, a szépen kidolgozott munka, nem mindig igénylik vagy nincs rá idő. Sok helyen a gyakorlást, a fejlődésed leszarják a vállalkozók és ezáltal nem tudsz kifejlődni, kiteljesedni. Segít neked a fennebb leírt szöveg, miszerint az összefüggések pontos megfigyelése, helyes értelmezése, beillesztése a mindenkori feladatba, vagyis az alkalmazkodás, maga lesz a gyakorlás! Így fog teret megnyitni elötted az élet. Tudd meg, tanuláskor az elméd, az agyad tanul és nem kezed, a lábad! Az a bizionyos kézügyesség nem a kezeddel van kapcsolatban, hanem az agyad azon részével, amellyel azt irányítod! Ha gyorsan dolgozol és maradéktalanul vagy előre tudsz kicsit haladni lesz időd ellesni, megfigyelni dolgokat, cseleket, fogásokat. Ilyen és ehhez hasonló elemekből áll minden mester tudása, azzal különbséggel, hogy nagyobb adathalmaz van a fejükben, a gyakorolt évek száma miatt. Mindig a helyszínre kell igazítani tudásod, akár gyakornok vagy, akár kezdő, akár mester!

Másik oldal

Miért áll érdekében egy vállalatnak többet fizetni?

Attól függ milyen vállalkozás, milyen üzletviteli célkitűzései vannak, mit szándékozik tenni a jövőben. Nem lehetetlen a mai magyarországi viszonylatban sem, megkeresni egy építőipari melósnak 300000.- forintot. Nem egy álomszerű elképzelés vagy átverés. Beállítás kérdése és természetesen jó hozzállás, határozott célkitűzés. A legfontosabb azonban mégis a dolgozó és munkahely közötti jó hangvételű kapcsolat, az egyetértés, bizalmi elven működő munkaviszony, a megbízható, becses munkavégzés. Sajnos mindez sokszor nem elég. Azok a vállalkozások fizetnek magas összegeket, ahol kifejezetten csúcs minőséget állítanak elő vagy exklusív munkákat vállalnak. Ilyen helyeken jó szerszámok, drága gépek, állnak rendelkezésre és a munkaidő is sok esetben másként alakul. Természetesen a beépítendő termékek is jóval az átlag feletti árban vannak és értelemszerűen a melós felelősége is jóval meghaladja az átlagét. Ilyen munkahelyeken nem lehet hibázni, nem lehet trehánykodni, késni vagy hülyülni. Nagy gyakorlatú, megbízható egyének töltik be a dolgozói szerepeket. Ritkaságszámba megy manapság, s nehéz bejutni, de nem lehetetlen! A főnöki viszonylatok is meglehetősen máshogyan néznek ki. Azok a tipikus megnyílvánilások, amik jellemzik az építőipari vállalkozókat, főnököket (ordítozás, goromba, méltóságonaluli viselkedések, stb.) vagy a csicskaként, alattvalóként kezelt beosztottak nincsenek. Helyette tisztázott és elfogadott felelőségi, feladatköri viszonyok vannak, munkatársi viszonyok, értelmes, ésszerűségi alapon működő megbeszélések. Ilyen vállalkozásokban a munkával járó nehézségek, problémák nem léteznek, csak másféle vagy újabb megoldandó feladatok. Mivel magasan képzett, lelkes, dolgozók végzik el a céges szerszámokkal a munkákat, figyelmetlen vagy nemtörődöm hibák, károk sincsenek. Nyílván futurisztikusnak hatnak ezen sorok, de ettől függetlenül létezik! Egyszerűen arrol van szó, hogy tisztázottak a “miért” kérdések. Vagyis miért jött a dolgozó? Dolgozni. Azaz munkát végezni. Milyet? Jót, jó pénzért. Hogyan? Könnyedén, hatékonyan. Miért úgy? Mert ez a vele szembeni elvárás. Mennyire? Minnél jobban, annál jobb. Egyáltalán elfogadja-e egy dolgozó az alárendeltségi viszonyát? Ilyen kérdések tisztázása után alakulnak ki a fent leírt munkaviszonyok, munkahelyi körülmények.

Üdvözlettel a MINAMŰVEK

Akarom!

Mit kell tennem a jó kérdés!

  1. Odamész a MINAMŰVEK egyik főnökéhez és jelzed neki a szádékod. Ő köteles ezt továbbítani az ügyvezetőnek, aki intézkedik a dolgod felöl.
  2. Magasabb fizuért többet kell adnod munkában, tudásban vagy egyéb másban, amire vállalkozásunknak igénye van. Ezek feladatok, kihívást jelentő tettek lesznek, mellyeket felügyelet mellett teljesíthetsz.
  3. Szakmai szempontoknak kell eleget tenned, előre meghatározott milyenségben, illetve időre kell cselekednek. Ezek adják képzésed alapját, amelyet gyakorolhatsz a többért. Teljesítéseid cégünk feljegyzi, számontartja.
  4. Gyakorlásra felkészülésre hat hónap áll rendelkezésedre. Ugyanis hat havonta van felülbírálat, mikor dolgozóink teljesítményét vizsgáljuk meg. A megfelelő szint elérésekor fizud megemelkedik.
  5. Ha nem sikerül hat hónap alatt megtanulnod, rendelkezésedre áll több idő.

Miket kell teljesítenem és mennyiért?

Az ügyvezető határozza meg mik azok a dolgok, mellyek kellenek és ezen belül a főnök adja ki a tényleges feladatokat.

  • Megtanítjuk neked hogyan legyél gyors a munkádban.
  • Mikor legyél gyors, mikor ne.
  • Miben legyél precíz, miben ne.
  • Hogyan alkoss.
  • Hogyan takarékoskodj az erdőddel és mikor, hogyan használd.
  • Szakmai szempontokat tanítunk meg és szakmai összefüggéseket.
  • Hogyan emelj nehezet, súlyt, hogyan kell mozgatni azt.
  • Hogyan dolgozz magasban.
  • Megtanítjuk hogyan mozogj, cipelj hosszú anyagokat.
  • Biztonságos munkavégzés szabályait és azok hatékony használatát.
  • Megtanítjuk a csoportos munkavégzés szabályait, mire figyelj, és mire ne figyelj
  • Illedelmes viselkedést munkahelyen (helyszíni munkavégzés).
  • Megtanítjuk az illedelmes és összehangolt munkavégzést, alárendeltségi viszonyban.
  • Mértani meghatározások ismerete, valamint a gyakorlati megjelenése és annak jelentősége. Miként tudod felhasználni.
  • Hogyan dolgozz állványon, létrán.
  • Hogyan járj súllyal terepen, törmeléken, gallyakon.
  • Hogyan kell dolgozni lent vagy mélyben.

 

Darrhajabusa

Kapcsolat

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien