web analytics

Enteriőr tervezés

unnamed (1)

A tervezés egy jó ötlettel kezdődik!


Enteriör tervezés, kivitelezés

Az enteriör tervező a belső tér kialakításában segít ötleteivel, ízlésével, illetve a kivitelezési anyagok ismeretével meghatároz, javaslatot tesz műszaki megoldásokra. Tervező-munkája során figyelembe veszi, felhasználja megrendelői igényeit, a tér betöltött szerepét, a meglévő tér lehetőségeit. Olyan anyagokat használ, alkalmaz, amik mind minőség tekintetében, mind küllemi, mind kinézetüket illetően alkalmazkodnak a kívánt szokásnak, divatnak, valamint a betöltött szerepkörnek. Díszítő, ízlésesség-növelő, fokozó befolyása, a használhatósággal összeszerkesztett egységet teremtve nyilvánul meg. Legkiemelkedőbb feladata mégis az a fajta összhang megteremtése egy belső épülettéren belül, ami kellemes, hasznos és lelki tartalommal ruházza fel a feladatra szánt teret. Munkája kiterjed köz és magán épületek, valamint köz javára megnyitott magán tulajdonú közösségi helyekre. Szempontjai a szedett-vedettség kikerülése, meghatározott, előre lefektetett feltételek szerint. Szabályokra, szabályosságra épülő, érzületet  kiváltó, belső tér valóságban is megjeleníthető elemeinek kigondolása, kiötlése. Színekkel, alakzatokkal, anyagfajtákkal, térméretekkel, ívekkel, egyenesekkel stb. dolgozik. Összeségében  hangulat-érzést kiváltó és ezt tartóssá tevő működés a meghatározó jellemzője. Értékének megjelenése abban van, hogy tudniillik a lakástér, épület-belsőtér megnyílvánulását lelki tartalommal feltöltve, közvetlenül vagy közvetett úton a használóra, emberre hatva fejti ki azt. Hosszútávú, hosszantartó, élvezhető terekkel, lelket ad a ház, a lakótér belsejének. Ezáltal befolyásolja lakóinak életminőségét. Akár rejt, akár nyílt megoldása van, minden időben kifejezett erőt fejt ki  a használókra. Bőséges és széleskörű anyag, illetve megoldás hamazzal dolgozik, de kissé visszafogott, mert megoldásai mindenkoron feladattal feltöltötteknek és működőeknek kell lenniük. A designelemeket mértékkel képes használni, a fukcionalitás miatt. Csak tisztán design elemeket is alkot és van, hogy csak díszít, a már meglévő terekben, hangulati értékkel betöltve azt. Ismeri a stílusokat, stílus irányzatokat, használja, dolgozik ezekkel.

Enteriőr tervezés a belső tèrmegjelenés, hangulat ès funkcionalitás összhangját hozza el otthonába.

Modern-Home-Decor-Ideas-13

Miként és hogyan

Anyagok színeinek összhangja.

A színek hangulati tartalommal rendelkeznek, ahogyan ezt a természetben is jól megfigyelhetjük. Az épületek belseje azonban zárt, a külső környezettől elhatárolt tér. Mégis igényünk van a kívülről beáramló színekre és igényünk van a világosságra is. Ugyanakkor szeretünk alkalmanként vissza vonulni valahova, egy zugba, egy kuckóba, pihenés kikapcsolódás, tanulás, stb céljából. Házunkban alszunk, eszünk, főzünk és ide “bújunk” el a rossz időjárás, a hideg elől. Összeségében életünk egy jelentős részét otthonunkban töltjünk. A külső, természetes fény beengedése egy épületbe közismert megoldással történik. Az ablakon át beengedett fény világítja meg tereinket és színeivel magával hozza a hangulatát is. Az enteriör, tervezése során alapvetően ezzel a fénnyel szeret dolgozni, mert ez a fény hordozza a legtöbb lehetőséget. A természetes fény sokszínű, folyamatossan változó erősségű, lassan lüktető, indíttatást hordozó. A lakástér belsejét is különböző árnyalatokkal, világos és sötét színekkel festi meg, ezért nem mindegy milyen eszközökkel haszálom ki előnyeit.

Falak. Belső falak festett színeivel harmónizáló, a külső fény árnyalatait jól vissza tükröző megoldások, helységeken belül is képesek a fény hatásait ellensúlyozni vagy erősíteni. A színek divatja mellett, fontos az enteriör számára, a megvilágított helyiség szerepe, a lakásban, beltérben. Például kis falnyílású helységbe kevés fény jut be, de jól szeretném érezni magam benne (kellene a természetes fény), akkor világossab anyagokat vagy csiillogó anyagokat tervez bele. A napszak függvényében válotozó természetes fény mellett, a különféle mesterséges fények további lehetőséget adnak az enteriör-tervező kezébe. Ezernyi színben, árnyalatban pompáztatja, világítja meg a színes falainkat. A bútorok, edények, szövetek anyagai is mind-mind másféle színűek, mintázatúak, hangulatúak. A természetes fénnyel ellentétben a mesterséges fény nem hullámzó erősségű, hanem álladó. Itt lehetőség van az erősség beálítására vagy a fény irányítására és ezzel egy újabb lehetőség nyílik meg a fény-hangulat megnyilvánulására. Kisebb-nagyobb területeket tudunk megvilágítani, foltokat tudunk létrehozni, értékes díszeket tudunk kiemelni vagy éppen az ellenkezője, el tudunk rejteni valami nem kívánt látnivalót. Ezeket a lehetőségeket tovább lehet fokozni, más és más kombinációban megjeleníteni, akár kedvünk szerint is. További lehetőség a fény vezetése, hosszan nyúló fokozat mentesen csökkenő erősségének kiaknázása. A fényforrástól távolodva halványul, gyengül. Ez egy csökkenő lehetőséget feltételez az átlagember számára. Nem úgy a szakembernek. Ötleteivel, magasszintű tudásával, a megismert anyagok sokaságával, ezt a hátrány előnyösen használva a lakásteret alakítva bámulatos hangulat-játékra képes az enteriör-tervező, aminek nyertese maga a használó lesz.

Bútorok. Hétköznapi használati tárgyak, csekély vagy nagy jeletőségű eszközök, berendezettséget, otthonosságot hordozó tartalmi megjelenést biztosító dolgok. Nélkülük a beltér üres. Ezek is érzületeket kiváltó hangulati tényezők, de a csupaszságot, ürességet összetörő hatásuk is ismert a tervező elött. A falakról visszaverődő természetes vagy mesterséges, elsődleges, másodlagos fényeket törik tovább, osztják szét. Fényes és homályos felületekkel rendelkeznek, amik kiemelik vagy háttérbe teszik egyes részeiket. Lakóterekben, otthonokban elsősorban bensőségességet, melegséget, otthonosságot adnak, míg nyílvános helyeken rövid időre, kényelmet, biztonságérzetet, barátságosságot sugalnak. Láthatjuk, milyen gazdag tartalommal bírnak ezen tárgyaink. Anyagaik színeik mellett, erényük a bútoroknak még, hogy milyen alakúak. Több ezernyi megjelenésű bútor áll a tervező rendelkezésére, hozzáadva a sok ezernyi szín választékhoz. Így elképesztő számú variást tud megjeleníteni beltereinkben. A bútorok beillesztése a térbe nem csek feladatbetöltő, hanem díszítő, kellem-sugárzó is kell hogy legyen. Ezt kihasználva megannyi játékra nyit lehetőséget, tervezőnek és használónak egyaránt. Árnyaltságot térhsználatot befolyásol, meghatározza a helység szerepét vagy a bútor körül hoz létre egy mikróteret. Ilyen mikrótér például egy “bárpult is. Tegyük fel egy nappali helység nagyobb terében szeparálni szeretnénk magunkat egy személyesebb beszélgetésre, de nem kívánunk elszakadni a társaságtól akikkel együtt vagyunk. Szeretnénk félrehúzódni kicsit. Egy bárpult látványos, de nem elzáró, hanem csak elhatároló szerepe miatt elkülönültnek tekinhetjük ha oda ülünk. Adott esetben ezen elvvel, úgynevezett útvonalat is megadhatunk a helységen belül. Nyílt határozóként a közvetlen környezetére vonatkoztatva, minegy át vonulhatunk egy másik ” helységbe”. Ez ugyan nem valódi helység, de a bútor jellege, funkciója miatt a nagyobb térrészből kihasítva egy darabkát, erre a mikrótérre meghatározza a tér használatát ideiglenesen vagy állandóan. Állandóan fenntartható meghatározóként használt bútorok a helyhezkötött bútorok. Nehéz, rögzített, vagy beépített voltuk miatt, alkalmazásuk behatárolt. Ilyen térelemek tervezése nagy gondosságot, előrelátást, célirányos ismereti hátteret igényel az enteriör-tervezőtől. Nem úgy a könnyű mozgatható bútorok esetben. Ezek a változót adják otthonunkban. A helyváltoztatásara” képes bútorok nyújtanak kiváló alkalmat a különféle kisebb, ideiglenes térrészek kialakításához a lakás vagy helység-tulajdonosoknak. Ezeket a szempontokat is figyelembe kell vennie a tervezőnek, hiszen ezek kezet adnak a használónak és lehetőséget, hogy magáévá tegye otthonát.

A jó tervező nem magának tervez, nem magának épít, hanem a használónak!

Padló. Lábunk alatti szépség. Járunk-kelünk rajta mindig látju, de sosem vagy csak ritkánfigyeljük. A járófelület is éppen annyira fontos tényezője a beltérnek mint a falak, bútorok. Érdekes megfigyelni, hogy mikor állunk rajta távolabb van szemünktől (tőlünk) mikor meg ülünk közelebb van. Talán nyilvánvalónak hat ez a tény és ezért ezen senki nem gondolkodik el mélyebben. Az enteriör-tervezőnek viszont el kell ezen is gondolkodnia. Milyen legyen világos, sötétebb, egészen sötét? Fényes, félfényű, mattított, teljesen fénytelen? Mintázatos vagy sima egyszínű? Érdes, érdes hatású, rusztikus, szabdalt felszínű? Mekkorák legyenek a burkolólapok? Milyen színű legyen a hézagoló színe? Legyen-e lábazati burkolás? Milyen legyen az anyaga? Kemény, puha? Tisztántarhatósági szempontból nézve, milyen legyen? Mi a szerepe, kik használják majd? Csak emberek vagy lesznek állatok is? Rengeteg ilyen késdést kell a tervezőnek megválaszolnia és válaszokat összehangolnia a többi térelemmel. Mennyire lényeges ez? Nagyon, hiszen ez nem csak a lábunk alatt lévő térelem, hanem a térelemeknek és a hangulati összképnek is az alapja! ” Tulajdonképen a doboz alja amiben élünk”. A belakott lakótér, közületi színtér, nyílvános helyek, várótermek és általánosságában emberi talákák színhelyi, érzületi és design alapja.

Szín harmónia. A szedett-vedettség elkerülése érdekében az enteriör tervezés során ezeket a fénylehetőségeket fogja összehangolni a használó igénye szerint vagy a helység szerepe szerint. A helységekben eltöltött idő, a használó személyisége, a helység funkciója behatárol és rossz elgondolás esetén végzetesen megnyomoríthatja az ott eltöltött életidőt. Ezeket a jelenségeket kerülni kell! Lelki összhang teremtés szempontjából kiemelkedő a mesterséges térrel való összhang. Ebben az esetben az épületekben töltött idő döntő. Sokan vannak, akik életük jelentős részét épületek belsejében élik, az ott eltelt idő hosszú volta miatt befolyásolja érzelmeiket, lelkiállapotukat, indulataikat, munkateljesítményeiket. Ilyen esetekben kiemelt szerepe van a jól megtervezett, vezetett, irányított hangulatnak. Nem mindegy, hogy erősít vagy gyengít érzelmi hatást, megnyilvánulást. Gondoljunk bele milyen hatása van ránk, emberekre a látott kép színei, mennyire tud zavaró vagy éppen inspiráló lenni az a helység amelyben nyolc-tíz órát kényszerülünk tölteni naponta. “Nem tudom miért, de nincs kedvem dolgozni menni” mondatok talán sokunk szájából elhangzottak már. Máskor a kevésbé előnyös fizetésű helyekre is szívesen eljárunk, mert jobb a hangulata. Lelki töltést ad, jó kedvet ad, segít elviselni a nehéz munkatársakat vagy főnököt stb. Ez kényszerűség! Nem kell azonban így tennünk otthon. Az otthon az a hely kell hogy legyen az életünkben, ahol jól érezzük magunkat. Vagyis ott, azon a helyen érezzük magunkat. Itt vagyunk önmagunk, itt töltődik lelkünk, itt kapunk lelki erőt a mindennapok nyomorúságaihoz, küzdelmeihez. Az enteriör megtervezése nem rövidtávú eszköz, sokszor kell teljesítenie, szogálnia minket embereket. Olyan fajta, belső lelki tartalommal kell megtöltenie mindennap, amit a napi “pörgés” nem tud belőlünk kiölni. Fénnyel, színekkel tölti fel lényünk, erőt kap testünk, könnyűvé, ruganyossá válik szellemünk. A terek befolyása létünkre igen nagy jelentőségű, kiterjedt és végtelen lehetőségeket hordozó.

Modern-Home-Design-Ideas-by-Pedro-Peña-1

Térélmények

A belterek nyújtotta, néha szűkös keretek közé szorított lehetőségek kihasználása nem mindig hátrány. A térélmény kiaknázása az enteriör elsődleges célja, amelyet a helységek szerepkörének betöltésével, a használó lelkivilágának összhangjával egyetemben valósít meg. Ismerjük a mondást miszerint “ahány ember annyi szokás”. Ez biztosítja a bőséges kínálati lehetőséget, illetve a változatos szemet gyönyörködtető belterek megjelenését. Vannak ” kész” stílusok, melyek megadhatják a tér vagy térrész hangulatát, amit tovább szabhat a tervező, az egyén igényeinek, ízlésének vagy lelki hangulatának megfelelően. Eképen teljesen személyre szabható és ízlésesen, magas minőségben elkészíthető a kívánt beltartalom. A tér funcionális elrendezése is személyes igényeken, személyes használaton alapszik, hiszen napi használatú berendezésekről, kialakításról van szó.

A stílushoz alkalmazkodni kell!

A legjobb tervezések azok, mellyek által megvalósul a belső térélmény, de nem szolgálják ki teljesen a használóját. Ezt úgy kell érteni, hogy az alkalmazkodás bizonyos mértékig egy szükséges “rossz”.

Alkalmazkodás

Ha kis mértékben is, a stílus, a forma, uralja a teret és a benne levőket. Ekkor válik azzá, aminek valójában tervezték! Az alkalmazkodás által fogadja el használója a megvalósított hangulatot és a befogadás által tud hatni a lélekre, az emberre. Igaz ugyan, hogy vannak olyan stílusok, mellyek hátrányokat tartalmaznak (régebbi elgondolások), de cserébe hosszantartó stílusélményben részesülhetünk. 

Felfedezés

A másik lehetőség az alkalmazkodásban a variánsok tárháza nyújtotta lehetőségek. Az ember felfedező lény lévén, szeret kellemes meglepetésekben részesülni, szeret ajándokokat kapni, felfedezni. A praktikusság, ötletességek általi kihasználtság, kihasználhatóság ” jé ezt erre is lehet használni”, élménydússá, unalmatlanná teszik belső építményeinket. A enteriör tervező munkája során a legnehezebb feladata az, hogy a térhangulat megteremtése mellett a használhatóságot változatossá, hosszantartóvá tegye és kerülje az unalmasságot.

Ötletelések

A harmadik lehetőség az használó, felhasználó ötleteiben rejlik. Az alap stílus és a személyre szabottság mellett, megjelennek a használó ötletei, melyeknek teret engedve további variánsok keletkeznek. Az emberek szeretik saját kis kuckóikat kialakítani, eképzeléseik szerint kisebb tárgyakkal berendezni otthonukat. Kisebb tárgyakat, térelemeket ide-oda tologatni, újabb kis stílusba illő szigeteket létrehozni. A tervezőnek ezt is figyelembe kell tehát vennie a otthonosság magaszintű kialakításához.

interior-design-ideas-for-home-With-a-marvelous-view-of-beautiful-Interior-Ideas-interior-design-to-add-beauty-to-your-home-7

Térrendezés

Konyha. A konyha napjainkban kiemelkedő szerepet kapott és technikailag is magas színvonalú. Sokféle modern és high-tech eszköz, gépi berendezés áll a használó rendelkezésére. Mikrósütők, indukciós főzőlapok, rejtett hűtők, mosogatógépek. Elképesztő formatervezések, rozsdamentes, matt és fényesen csillogó fém alkatrészek összhangját kell megteremteni egy viszonylag szűk térben. A konyha és eszközeik, mind egyetlen célt szolgálnak, a használó kényelmét, a konyhában “dolgozó” gyors, eredményes munkáját. Emellett belsőséges hangulatot kell árasztaniuk, jó hangulatot kell teremteniük, nem csak a benne “dolgozóknak” hanem a lakótér többi használójának is. Ma már ritkán különül el teljesen a nappalitól, közlekedő folyosóktól, előszobáktól. Egybenyíló, térbenyíló, konyharészek beleolvadnak, részét alkotják napjaink beltereinek. A mai konyhák inkább kicsinek mondhatók, elsősorban a nagyszámú berendezés kezelése, kiszolgálása végett készül. Ételek, italok elkészítése, tárolása főként rejtett megoldásokkal történik, gyakorlatiasság, praktikusság szempontjainak előtérbe helyezésével. Régen, megszokottnak számító látványos hűtőgépek, tárolókamra-ajtók eltüntek s helyettük egységes, gyönyörű bútorelőlapok mutatkoznak. Szinte minden rejtett, a konyhára ma már csak nyomokban emlékeztető helységet kapunk. Kicsiség ellensúlyozása nyitottsággal törhető meg. Többnyire nagy terekbe, nappalikba nyílnak, átjárási lehetőséggel vagy térelhatároló elemmel elválasztva. Vannak olyannyira nyitott konyhák, amik elválasztása leginkább csak a padlóburkolat másságában van vagy még abban sem. A hagyományos konyha-kinézet mára kihalt, helyettük esetenként bútorokba rejtett, ízlésessen takart konyhagépek, konyhai eszközök állnak rendelkezésünkre. A praktikum, a tér maximális kihasználása, illetve a konyhai élet felszámolása, gépesített főzés-sütés jellemző. Előnyös, hiszen így megoldhatóvá válik a család együtt étkezése és az ételkészítés öröme. A nagyszámú gépesítés előnyeivel élve, kialakult a gyors ételkészítés eszköze, valamint a látvány-főzés közösségi élménye. Konyhákban megszokott szagok eltünnek a rejtett vagy formatervezett elszívók munkája nyomán, helyttük kellemes, hívogató ételillatok töltik meg a teret, ezzel előkészítve az étkezésre. A konyhai belterek kifinomultságára nagy mértékben jellemző a praktikusság, a gyors, egyszerű elérési utak kialakítása, a lerövidített munkaidő. A modern ételek, félkész ételek, a vásárlási szokások is mind-mind hozzájárulnak a modern, praktikus konyha használatához.

Étkező. Bár sok helyen nem lehetséges külön étkező kialakítása a helyszűke miatt, de a rejtett konyhákkal, a praktikus térberendezéssel és a konyhai eszközök minimalizálásával teret nyerve, kisebb-nagyobb étkezők, étkezőrészek sajtolhatók be egy-egy kis térbe. A helybőséggel rendelkező terek esetén az étkezők kialakításával széthúzható a konyhai tér és a minimalizált konyha-étkező együttesben hangsúlyba kerülhet az asztal a székekkel. Ezek a terek szintén kissé mellőzik a konyhát, ami inkább csak bútorokkal takart kiszolgálója lesz az étkezésnek. Az ilyen jellegű “összenyitásnak” előnye lehet a gyors és egyszerű tálalási lehetőség, az asztal leszdése, az újabb ételek feltálalása vagy nagyobb vendégség esetén, könnyed kiszolgálása. Nincsenek falak, melyeket kerülgetni kellene, nincsenek feleslegesen kinthagyott edények, tiszta, egyszerűnek ható, rejtett mefoldások szolgálják használóit. Ami régebbi időkben lassú és nehézkes volt, az most a gépesített, minimalizált, rejtett térelrendezéssel könnyed egyszerűséggé válik.

Mosdó. Különleges és egyben kellemes élmény vàr ránk a mosdóban! Az illemhelység a lakásoknak háttérbe szorított része, a!i véleményem szerint helytelen. Az emberi élet és létszűkséglet szerves részét képező helység. Jó esetben mindennap látogatjuk, jó vagy kellemetlet élményekkel távozunk. Kis alapterülete miatt nem szokás nagy hangsúlyt helyezni berendezésére, “tájolására”. Azok a bizonyos percek amelyeket ebben a kis helységben töltünk, élményként, kellemként hathat ránk használókra, egy kis odafigyeléssel.dav

Lépcső. Lépésről lépésre emelkedhetünk vele, átjuthatunk egy másik helységbe, térbe, egy egészen másik szintre emelkedhetünk. Erőteljes megjelenése meghatározó, jelenléte és kirívó alakja miatt alkalmas látvánosságnak is, tér vagy stílos elválasztónak is.

6

Stílus

Művészeti kifejeződés fajtája, fajtái. Érthetjük a művész vagy művészeti megjelenés valamelyik fajtáját, ágát. Vagyis a stílus lehet, olyan alaposan kidolgozott, jól megszerkeztett, meghatározott elemekkel kirakott, megvalósított egységes összképet nyújtó, látványos, használható, élvezhető együttes összesége, amelyet munkával kész termékké alakítanak a művészek, tervezők, munkások valamelyike vagy mindegyike. A kifejeződés, megnyílvánulás, hangulati tartalmat, mondanivalót, szellemi élményt hordoz magában és ad át haszálójának. Lényege az átadás, megjelenítés szerkezetében, illetve ennek hatásaként bekövetkező élmény fajtájában, minőségében és élvethetőségének hosszában van. Napjainkra sokféle művészeti irány alakult ki, amik az emberi élet területein jelennek meg. Lehet csak szellemi tartalmat hordozó, csak szellemi kellemet, érzést hordozó vagy testileg is ugyanezeket megfogalmazó megnyilvánulása.

Design

A formatervezés maga. Azaz a tárgyak, ipari előállítású termékek alakiságának tervezésével, kinézetével foglalkozó olyan szakma, szaktervező, aki átlát a formák, alakzatok kuszaságán és rendet, rendszert bennük. Képes az egyszerű használati eszközökből, tárgyakból, használhatóságuk mellett, élvezetes használati tárgyakat alkotni és kellemükkel színesíteni a használt élményét. Méret, alak, szín, anyag és ezek változataiként létrehozott tárgyak erőteljességet, erőt, gyengédséget, kedvet stb. érzésekkel tölt fel napi használatú dolgokat. Ezen tulajdonságát kiaknázva fejti ki nagyszerű hatását a társadalomra, emberekre.

Esztétika

A szépség, szépségek megjelenésének, megnyilvánulásának és kifejezeződésének, érzékelésének elnevezése a művésztekben vagy úgy általában véve. A szépséget, szépségjegyeken keresztül mutatja meg és szintén hatás kiváltó, hangulat keltő, mint a többi művészeti elem. Legtőbbször jótékony a hatása, melegséget árasztó, lélekemelő befolyása van az emberekre. Kisebb mértékben nem jótékony, mert megítélése viszonylagos. Miután a szépség értékelése, befogadása emberi tulajdonság és ahány ember annyi ízlés, ezért más-más vélemény kialakulását hordozza magában. Ennek orvoslása a közízlés, a közmegítélés, a közösségbe bevezetett szépségelvek és szépségjegyek használata segít egységesíteni, közös nevezőre hozni élvezőit.

Keverék vagy ötvözet

A meleg hangulatú fa vagy fa hatású anyagok mellett, ma már megjelentek acél anyagok is. Az acél hűvös “érintése” jól illik a high-tec stílushoz. A high-tec stíluson kívül helyenként mefigyelhető a modern ízlésvilágban, mint exkluzív hatású elem. Más esetben csak “fűszerként alkalmazott” fém részek, rozsdamentes acélok (inox), alumínium, esetleg kovácsoltvas tárgyak, térrészek kiegészítőiként. A stíluskeverékek is jellemzőek világunk építésére, s az sem szokatlan, mikor valódi értéket kifejező társítások, ötvözések eredményeként, új, egyedi irányzatot kapunk. A régi, nagymultú stílus elemekkel bíró épületek belső világát, nagyszerű új tervezési munkákkal béleljük ki. Nem egyszer találkozhatunk olyan érdekes kivitelezésekkel, mikor például a lépcső kőburkolata új tipusú csiszolt kőlapokkal fedett, modern hatást adva, míg a korlát, egy kifejezetten ódon hatás kiváltó kovácsolvas remekmű. Sokak számára elfogadhatatlan, hányingert keltő megerőszakolása a stílusnak! Ez azonban egyéni, megrendelői igények kielégítése és a stílusigény változásának látványos menete.

Ötvözetet hozhatunk létre a keverékből úgy, ha gondos mérlegeléssel, úgyelve a “fűszerezésre” megkeressük azokat a stíluspontokat ahol beilleszthetünk régi vagy ellenkező irányzatú elemeket. Nagyon nagy ügyességet, kifinomult ízlést követel meg a tervezőtől, ha ilyen jellegű, előremutató lépéseket kívánnak tőle. Ez egyfajta operáció, műtét és joggal neveztem így, hiszen nem mindegy, hogy ízléstelen giccset alkotunk meg vagy egy nagyszerű ötvözetet!

Ötletek képekben, szöveggel

Lakótér részek. Többnyire az előszoba az helység ahová elöször belépünk megérkezéskor. Általában nem túlságosan nagy, mert ez rövid idejű helyiség nagy forgalommal. Ki és bemeneti nyílása házunknak lakásunknak. Ha gyerekek is vannak vagy több fő elmenetel van tervben, bizony sokszor szűkösnek bizonyul.dav Ruhák, cipők, csizmák, kabátok, téli ruházat gyerekeknek, esőernyők, esőkabátok vannak elrejtve benne. Fogas, tükör, ülőke vagy padocska cipőhöz csizmáho, gyerekhez. Most mutatok néhány képet előszobai enteriörről. Rögtön a bejárati ajtó mellett vannak az előszoba szekrények, amik mélyek és magasak egyszerre. Sokminden elfér ezekben a tárolókban, főleg, kiemelve a magasságát. Vagyis lehetőség van az évszakonkénti ruházat magassági osztályozására. davÁm ez gondot jelent az alacsonyabb személyeknek, nőknek. Kiküszöbölésére vannak kitalálva az úgynevezett ruhaliftek. Ez a képen is jól látszik. A szekrény mellett tükör, riasztó és ajtó. Ebben a sorrendben öltözködünk majd elhagyjuk a helységet, megyünk dolgozni. Két hatalmas szekrény rejti magában ruháinkat. A ruhalifttel nem gond a magasság sem, hiszen gyorsan, egyszerűen le és fel tehetünk bármit ami akasztható.

davAz előszoba egy bevezető folyosó, egy, megérkeztünk helység. Biztosak lehetünk benne, hogy van folytatása és ha, belépéskor már megfogott minket, bizakodva várjuk milyen kellemesség vár ránk beljebb. Azért, hogy ne a csupasz falak vezessenek tovább minket és a helykihasználás miatt is további rakodóhelyeket készíttethetünk magunknak. Menyezetig érő gyönyörű szekrények sora mellett haladunk tovább. Ide is rakodhatunk olyan holmikat, amiket közvetlenül az utcáralépés elött veszünk fel. Ugyanakkor mivel már messzebb vagyunk a bejáratiajtótól, napi vagy heti használatú tárgyak kezdik fokozatosan megtölteni ezeket a bútorokat. Kicsit távolabb a természetes fénytől, a tervező világosabb davanyaggal takarta el a szekrények tartalmát. A képeken látható megoldások, cipők, csizmák, keztyűk, esőernyők stb. tárolását és gyors előhívását adják meg. Ez a szekrény rejtvényt is tartalmaz. Érdekes megoldásban elrejt egy olyan teret, amit a házigazda nem kíván megosztani másokkal, nem kívánja, hogy kérdések vetödjenek fel a vendégeiben. Általában, olyan “titkos” helységekdav vannak így elrejtve, mint ipari kiszolgálók, mosókonyha, valamilyen buherálós szoba stb. Az ilyen jellegű ajtókat is lehet naponta használni, ugyanúgy mint bármelyik szekrényajtót. Van másik szereplehetőség ebben a megoldásban. Mivel egy többlet lezárás van a térben, így a hangoknak nehezebb terjedniük és a mögöttük levő zajos történéseket csökkentik vagy teljesen elfedik.

 

 Kapcsolatfelvétel

Képek, megvalósítások

Név (kötelező)

Email cím (kötelező)

Tárgy

Üzenet

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien